Článok v Žive.sk (2020)

Ako vybrať dobré jednorazové AA batérie a čo robiť, pokiaľ už vytiekli

Batérie sú súčasťou nášho každodenného života. Majú množstvo výhod ale i nevýhod, ktorých riešenie je častokrát veľkým otáznikom. Prečo betérie môžu vytiecť a ako tomu zabrániť? Ako zvoliť vhodné batérie, a ako s nimi správne narábať? Ako vyčistiť zariadenie od skorodovaného elektrolytu, a ako správne narábať s poškodenou batériou? S týmito, ako aj s inými otázkami, sa redaktori z technického denníka Živé.sk obrátili na odborníkov na výskum a využitie batérií z FEI STU. Článok nadväzujena náš predchádzajúci príspevok zameraný na Li-Ion batérie, ktorý sa tešil vysokej popularite s viac ako 45 tisíc prečítaní. Viac sa dočítate na tomto linku.

Článok v Žive.sk (2021)

Ako šetriť batériu v smartfóne: Nenabíjajte v kryte a nehrajte sa s mobilom na kábli

Moderné smartfóny môžu slúžiť oveľa dlhšie než sú bežné dva roky, počas ktorých trvá záruka. Hardvér je odolnejší ako v minulosti, naraziť však môžete na dva zásadné problémy – nedostatočnú softvérovú podporu a problémy s batériou. Dnes sa zameriame na druhý problém – batériu.

Článok v Žive.sk (2019)

Pravda o batériách v smartfónoch: Ako nabíjať a ako predĺžiť výdrž

Ako sa starať o batériu v smartfóne či notebooku aby vydržala čo najdlhšie? Škodí jej rýchle nabíjanie, časté vybíjanie či prebíjanie? Odborníci z FEI STU vysvetľujú, aké batérie sa dnes používajú v spotrebnej elektronike a ako sa o ne treba starať.